
Дякуємо МОН за підтримку та погодження створення сучасного НПЦ на базі нашого коледжу — важливий крок до якісної фахової освіти!
Ще 7 сучасних навчально-практичних центрів створять на Львівщині
⠀
Відповідний Наказ видало Міністерство освіти і науки України. За результатами відбору, до кінця року нові НПЦ відкриють у:
Дрогобицькому механіко-технологічному фаховому коледжі – НПЦ металообробки, радіоелектроніки та робототехніки
Державному навчальному закладі «Вище професійне училище - 34 м. Стрий» – НПЦ «Енергетичний хаб»
Золочівському професійному коледжі - НПЦ «Електрогазозварник»
Вищому професійному училищі №20 у Львові – НПЦ «CNC Techno Hub»
Червоноградському гірничо-економічному фаховому коледжі – НПЦ «Будівельна інженерія та автоматизація»
Бориславському центрі професійної освіти – НПЦ ресторанного сервісу
Львівському вищому професійному училищі комп'ютерних технологій та будівництва – НПЦ автомобільного напряму.
⠀
«Дякую Міністерству за схвалення підтримки розвитку якісної професійної освіти, яка дозволяє студентам здобути актуальні практичні навички й одразу після здобуття освіти бути конкурентними фахівцями. Львівщина лідирує в Україні за розвитком мережі навчально-практичних центрів. В області вже функціонує 57 таких центрів. Продовжуємо роботу в цьому напрямі – Україна дуже потребує кваліфікованих будівельників, електриків, зварювальників, техніків, інженерів, слюсарів, кухарів та інших фахівців робітничих професій. Освіту можна здобути відносно швидко. Якщо це одразу після школи, то ще й безкоштовно. Є великий запит від роботодавців, така робота гідно оплачується, а ще це додана вартість, яку ви створюєте, залишаючись у рідній державі», - зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
⠀
Цього року Львівська обласна військова адміністрація подала на розгляд МОН 14 заявок, з яких 7 перемогли. Акценти розставлялися за галузевим спрямуванням - будівельною галуззю, металообробкою, цивільною інженерією, верстатники широкого профілю, оператори верстатів з числовим програмним управлінням.
⠀
Також представлена галузь громадського харчування. На базі Бориславського центру професійної освіти буде створено осередок, який не тільки буде здійснювати підготовку кухарів, кондитерів, барменів, офіціантів, але й виконувати роль опорної кухні для закладів загальної середньої освіти громади. Зазначимо, що Борислав знаходиться поруч з курортними центрами Трускавець та Східниця, де є велика потреба у таких фахівцях.
⠀⠀
Загальна вартість реалізації проєктів становить понад 72 мільйони гривень. З них більше ніж 38 мільйонів – кошти державної субвенції, понад 12 мільйонів – співфінансування з обласного бюджету, понад 7,5 мільйонів - японське агентство міжнародного розвитку JICA, майже 2,5 мільйони – внесок громад, 4 мільйони – зі спецфондів закладів, а майже 7,5 мільйонів нададуть донори.
⠀⠀
«7 навчально-практичних центрів плануємо до кінця цього року. Зараз ми розпочинаємо консультації з закладами, бо саме від них залежить якою буде якість реалізації цих проєктів. Окрім того, ми ще маємо підтримку від різних міжнародних організацій і, можливо, оснастимо ще декілька лабораторій.
В навчально-практичних центрах ми також робимо значний акцент на навчанні та перенавчанні ветеранів, які повернулися з війни, і ми готові надавати їм та незайнятому дорослому населенню освітню послугу з перенавчання. Разом з тим НПЦ є гарним майданчиком для профорієнтації молоді і допомагають наповнювати спецфонди закладів», - коментує начальник відділу інновацій, професійної, фахової передвищої та вищої освіти департаменту освіти і науки ЛОДА Іван Пикус.